wz
Rakousko dovolená v Alpách
  Salzbursko
  Štýrsko
  • další
  • další

Rakouské Alpy
Jedna z nejznámějších lyžařských oblastí Rakouska s možností celoročního lyžování na ledovcovém areálu Kitzsteinhorn. Úchvatné přírodní scenérie, lyžování v nadmořských výškách až 3000 m. n. m. přitahuje lyžaře a snowboardisty. Lyžařské areály Zell am See a Kaprun jsou propojeny skibusovou dopravou, která lyžaře přepraví z libovolné údolní stanice lanovky až do místa pobytu. Zell am See vévodí sjezdové tratě Trass a Standard, na nichž se pořádají závody MS, pro snowboardisty je tu fun-park, běžkaři ocení kvalitně upravené stopy včetně vysokohorského Kitzsteinhornu.

Dovolená - RakouskoŠtýrsko

Nejlákavější oblastí Štýrska je Solná komora - jedinečný kraj jezer, hor a vápencových skal

Díky vysoké nadmořské výšce a nejmodernějším zasněžovacím zařízením zaručují zdejší střediska dostatek sněhu nejen v zimně, ale i v teplých jarních a letních měsících. Ve Štýrsku čeká na milovníky lyžování 223 km perfektně upravených sjezdovek, 111 vleků a lanovek a jako třešnička na dortu i lyžařská houpačka přes 4 vrcholy mezi středisky Haus im Ennstal, Schladming Rohrmoos a Pichl. Ke skupině "Top 5 lyžařských oblastí" Rakouska se řadí zdejší region mezi vrcholy Schladminger Tauern a masívem Dachsteinu.

Německy Steiermark - země v jihovýchodním Rakousku; 16387 km2, 1,183 milionů obyvatel (2001), hlavní město je Graz. Hornatá alpská země protékaná řekami Murou a Enží. Téměř polovina území je zalesněna. Průmysl těžební (rudy železa, uhlí, magnezit, grafit, sůl, sádrovec), železářský, ocelářský, elektrotechnický, dřevozpracující, papíru a celulózy. Na horských loukách pastvinářství, v údolích ovocnářství, vinařství.
Roku 976 byly v oblasti Štýrska založeny tři pohraniční marky proti útokům Maďarů na římsko-německou říši a k upevnění jejího panství nad převážně slovanským obyvateli. K jejich spojení došlo v 1. polovině 11. století a roku 1056 je získal rod hrabat Otakarů ze Štýru. Roku 1122 získali Otakarově část dědictví Eppenštejnů, 1147 Maribor a 1158 Pittensko a vytvořili tím feudální Štýrsko. Roku 1180 bylo povýšeno na vévodství. 1186 ovládli Štýrsko Babenberkové, 1254 Arpádovci, 1261 Přemyslovci a roku 1282 Habsburkové. V letech 1379-1463 a 1564-1619 bylo Štýrsko pod vládou vedlejších linií Habsburků. V 16. století silné protestantské hnutí (1578 získalo náboženskou svobodu). Saintgermainským mírem 1919 byla jižní část Štýrska s většinou slovinského obyvatel (města Maribor, Ptuj, Celje) odstoupena Jugoslávii.
Ötztalské Alpy
... nejvyšší masív východních Alp s 60 vrcholy vyššími jak 3400 m je jedinečnou kulisou pro Vaši dovolenou. Celé údolí je dlouhé 60 km a je jedním s nejjistějších sněhových regionů v Evropě. Středisko Sölden / Ötztal Arena nabízí skvělé lyžařské možnosti a atmosféru velkého lyžařského světa, včetně jarního a letního lyžování na ledovcích. Ledovec Rettenbach a Tiefenbach, s rozlohou 20 km2, tvoří největší ledovcovou plochu pro lyžaře v Rakousku. Obě ledovcové oblasti jsou ve výšce 3.000 m spojeny lyžařským tunelem. Přímo ze Sölden, přes „Golden Gate“, vede lanovkový most do ledovcové lyžařské oblasti. Zpestřením Vašeho lyžování může být lyžařské putování po tzv. BIG3 – nezapomenutelné vyhlídky ze tří třítisícovek (Schwarze Schneid 3370 m, Tiefenbachkogl 3.309 m, Gaislachkogl 3.058m). Ten, kdo podnikne rallye BIG, ujede za jeden den 50 km a nechá za sebou 10.000 výškových metrů.   Dalším špičkovým lyžařským střediskem, které uzavírá celé údolí je Obergurgl/Hochgurgl. Lyžování v tomto areálu Vás dozajista uchvátí, zajímavé je spojení obou středisek technicky jedinečnou kabinovou lanovkou.Obě městečka nabízí kvalitní ubytování pro náročné klienty. Nadmořská výška lyžařských středisek zaručuje kvalitní sníh po celou sezónu. Příjemným zjištěním každého lyžaře jsou převážně poloprázdné sjezdovky a vleky bez front.
Längenfeld – městečko, jehož největší výhodou jsou výrazně nižší ceny ubytování a dobrá dostupnost k okolním lyžařským areálům, např. Sölden cca 12 km. Rozhodně doporučujeme našim klientům návštěvu nově vybudovaných termálních lázní v Längenfeldu tzv. „Aqua Dome“. Nabízí nepřeberné množství „polyžařské“ relaxace: venkovní i vnitřní bazény, tobogán, sauny, páry, odpočívárny, masáže, fitness, atd. Návštěva tohoto areálu se určitě stane nezapomenutelnou a příjemnou součástí Vaší dovolené.
Běžecké trasy: 49 km v celé oblasti  Upravené zimní cesty: 87 km v celé oblasti  Snowboard:
Sölden/Ötztal-Arena: Boarderspark na Giggihochu – halfpipe (cca 70 m), boardercross, quarterpipe, jumps, slide, tables Obergurgl/Hochgurgl: halfpipe (cca 120 m)  Nejdelší sjezdovka:
Sölden/Ötztal-Arena: Gaislachkogl – Sölden 13,3 km Výškový rozdíl 1870 m   Obergurgl/Hochgurgl: Wurmkogl-Obergurgl/Pill 8 km Výškový rozdíl 1260 m  Vent: Talabfahrt Stablein 4 km Výškový rozdíl 460 m   Sáňkařské dráhy: 3 v celkové délce 11,2 km


index  dovolená  levné letenky  finance  eobchod  xxx
???????